Odwrócona hipoteka będzie dostępna w 10 miastach Polski

Fundusz Hipoteczny DOM Sp. z o.o. - pierwsza na polskim rynku firma oferująca swoim klientom odwróconą hipotekę – pozyskał inwestora: TOTAL FIZ.

TOTAL FIZ – fundusz inwestycyjny zamknięty - został głównym udziałowcem spółki Fundusz Hipoteczny DOM, co zapewni finansowanie jej dynamiczniejszego rozwoju. Dzięki zaangażowaniu TOTAL FIZ już wkrótce usługa odwróconej hipoteki będzie oferowana przez Fundusz Hipoteczny DOM poza Warszawą, łącznie w 10 miastach Polski. Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie oddziałów w największych miastach naszego kraju.

„Inwestujemy w firmy o dobrych perspektywach rozwoju. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy z Fundusz Hipoteczny DOM. Ten biznes jest dość kapitałochłonny w pierwszych latach funkcjonowania, ale w długim terminie powinien generować satysfakcjonującą stopę zwrotu” – powiedział Konrad Łapiński, zarządzający TOTAL FIZ.

„Uznanie Funduszu Hipotecznego DOM za perspektywiczny projekt przez tak wybitnych finansistów utwierdza nasz w przekonaniu, że hipoteka odwrócona może rozwijać się w Polsce bardzo dynamicznie.” – dodał Robert Majkowski, prezes zarządu, a zarazem jeden z założycieli Funduszu Hipotecznego DOM.


Usługi świadczone przez Fundusz Hipoteczny DOM:

Instrument oferowany jest przez Fundusz od grudnia 2008 i spotkał się już ze znaczącym zainteresowaniem Seniorów. W ramach umowy zawieranej z Funduszem Hipotecznym DOM beneficjent, którym jest Senior posiadający nieruchomość, otrzymuje od Funduszu dożywotnią rentę hipoteczną w zamian za prawo do dysponowania przez Fundusz nieruchomością po śmierci beneficjenta. Konstrukcja umowy oparta została o zapisy Kodeksu Cywilnego w szczególności Artykułach nr 908-916 dot. Umowy o Dożywocie i obok świadczenia w postaci renty hipotecznej daje beneficjentowi prawo do nieodpłatnego zamieszkiwania w mieszkaniu lub domu będącego przedmiotem umowy, przy jednoczesnym przeniesieniu opłat czynszowych na Fundusz.

Umowa zawierana zklientami oparta jest o przepisy Kodeksu Cywilnego i zapewnia beneficjentowi dożywotnią rentę hipoteczną oraz możliwość dożywotniego korzystania z posiadanego mieszkania lub domu. Umowa zawsze zawierana w formie aktu notarialnego, a obecność notariusza zapewnia Seniorowi bezpłatną poradę prawną. Podobny wymóg porady prawnej dla umów hipoteki odwróconej obowiązuje w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie koszty związane z transakcją, w tym podatki, rzeczoznawca majątkowy, kompletowanie dokumentów ponoszone są przez Fundusz Hipoteczny DOM, co daje klientom duży komfort i zwalnia ich z uciążliwych czynności i dodatkowych wydatków. Kodeks Cywilny i Kodeks Postępowania Cywilnego bardzo dobrze zabezpieczają interes Seniora-beneficjenta: w przypadku niewłaściwego realizowania przez Fundusz zobowiązań wynikających z umowy, np. gdyby Fundusz opóźniał się z wypłatą, Senior może taką umowę unieważnić


autor: ITBC Communication Sp. z o.o.
źródło: PR News

Brak komentarzy: